ام دی اف سفید صابونی

ام دی اف سفید صابونی

ام دی اف سفید صابونی

ام دی اف سفید صابونی 768 230 admin

درابتدای موضوع، توضیح مختصری راجع به ام دی اف داشته باشیم:

به طور کلی ام دی اف از تکه های چوبی که باقی مانده درخت های قطع شده و استفاده شده است، به دست می‌آید. به این صورت که به رشته های چوبی نازکی تبدیل می‌شود. و با مخلوط شدن چسب یا رزین، و انجام یک سری پرداخت های نهایی که باعث بوجود آمدن ام دی اف می‌شود.

ام دی اف هم به صورت خام و هم به شکل روکش شده بسیار کاربرد دارد. که در ادامه به این مساله خواهیم پرداخت.

نوعی روکش وجود دارد که به سفید صابونی معروف است، همانطور که از نام آن پیداست رنگی سفید دارد اما دلیل صابونی در این اسم چیست؟!

به دلیل کلاسیک بودن رنگ رویه ای که روی mdf خام فیکس می‌شود. و یک درخشندگی به خصوصی دارد، به این نام معروف شده است.

ام دی اف سفید صابونی چیست؟

روکش های مختلفی می‌تواند. روی MDF خام قرار گیرد. این نوع روکش شدن که مراحل روکش شدن مخصوص به خود را دارد، می‌توان با رنگ پلاستیک یا پودر سفید صابونی روکش کرد. اما بهتر است. از پودر استفاده شود، ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ پلاستیکی دارد.

قابل ذکر است که برای این نوع روکش امکان ایجاد تنوع نیز وجود دارد، به عنوان مثال می‌توان به حالت برجسته طراحی کرد. به دلیل وجود روکش، مقاومت ام دی اف در برابر برخی مواد. و ضربات بالا می‌رود و مقاومتی بیشتر نسبت به نوع خام دارد.

باید گفت که می‌توان تنوع رنگی بخشید اما حقیقت امر این است که رنگ سفید بسیار پر کاربرد است قابلیت ست شدن و ترکیب شدن با اکثر رنگ ها را دارد. با این حساب تولید ام دی اف با روکش سفید به دلیل داشتن طرفداران زیاد، رو به افزایش است.

ویژگی های ظاهری ام دی اف سفید صابونی :

محصول مورد نظر ما، سطحی یکدست و یکنواخت دارد. زمان پرداخت ورق آن را یکدست کرده و هیچ گره و یا شکافی روی آن وجود ندارد. ام دی اف جزو مصنوعات چوبی به شمار می‌رود.، اما می‌توان به راحتی برشکاری، سوراخ کاری، چکش زنی، چسب کاری و… روی آن پیاده کرد.

غیر از mdf سفید صابونی، مدل های براق و مات نیز تولید می‌شود. در طراحی محیط های کوچک، استفاده از رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن آن محیط می‌شود و امروزه با توجه به اینکه زندگی آپارتمانی رواج پیدا کرده، می‌تواند موثر باشد.

ام دی اف سفید صابونی

کاربرد ها :

معمولا ام دی اف هایی که کیفیت مرغوب تری دارند و برای مغزی سفید صابونی استفاده می‌شود، برای کابینت آشپزخانه استفاده دارند، اما محصولاتی که کیفیت معمولی تری دارند برای ساخت یونیت ها و چهار چوب کابینت های آشپزخانه استفاده می‌شود.

معایب و مزایا :

در ابتدا ذکر کردیم که آمدن یک لایه روکش روی محصول خام، مقاومت آن را تا حدودی بالا می‌برد این یکی از مزایای بارز سفید صابونی است. به دلیل وجود ماده ای به اسم ترمو پلاست مقاومت در برابر ضربه را نیز افزایش می‌دهد. رنگ سفید هیچگاه تکراری و کنار گذاشته نمی‌شود، همیشه به روز بوده و پر کاربرد، قابلیت ترکیب شدن با سایر رنگ ها.

نمی‌شود عیب بارزی روی محصول گذاشت. میزان عمر آن بستگی به طرز نگهداری شما بازمی‌گردد، هر چه از رطوبت دور بماند همانقدر عمر خواهد کرد.

طریقه محاسبه قیمت :

ابعاد ام دی اف ها به طور معمول 366×183 است. در واقع این ابعاد خواهان بیشتری دارد، در مجموع قیمت این نوع ام دی اف یک چهارچوب مشخصی دارد که از آن تجاوز نمی‌کند، اما کارخانه های مختلفی این محصول را به تولید می‌رساند و می‌تواند ابعاد دیگری نیز داشته باشد پس با توجه به این شرایط قیمت ها تعیین می‌شوند و همیشه در بازار تلاطم قیمت وجود دارد.

 

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555