قیمت ام دی اف

قیمت ام دی اف

قیمت ام دی اف 768 230 admin

.ام دی اف یکی از انواع مصنوعات چوبی می‌باشد. چرا می گوییم مصنوعات چوبی؟!!!

تعریف ام دی اف :

ام دی اف در واقع از خرده چوب هایی که از برش چوب های کامل و درسته به دست می‌آیند، تولید می‌شود. اما چون یک سری مواد شیمیایی اضافی به آنها افزوده می‌شود. مصنوعات چوبی به حساب می‌آید. اکثر ما می دانیم که ام دی اف نوعی ورق از جنس چوب است. که بسیار کاربرد دارد. و اکثرا در کابینت های آشپزخانه مشاهده می شود. البته که کاربردهای بسیاری دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

از خصوصیات مثبت که می‌توان راجع به ام دی اف گفت، این است. که هم به طور خام و هم با روکش قابل استفاده است. این قابلیت را دارد که بدون هزینه اضافی و گزاف می توان از روکش برای آنها استفاده کرد. همین عمل روکش‌کردن کاربرد MDF را دو چندان می‌کند. تخته فیبر از نام های قدیمی ام دی اف است که در گذشته ای نه چندان دور. با این اسم شناخته میشده. ولی امروزه از ام دی اف بیشتر استفاده می‌شود.

کاربرد ها :

ام دی اف به دلیل قیمت مناسبی که دارد. طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. به همین دلیل دامنه کاربرد و استفاده از آن را بسیار گسترده کردند. اصلی ترین کاربرد آن که بیشتر به چشم می خورد، ساخت کابینت آشپزخانه است.

کاربردهای دیگری همچون:

  1. ساخت کمد دیواری
  2. دیوارپوش های ام دی اف
  3. کفپوش ام دی اف و … نیز می‌توان به کاربردهای آن اضافه کرد. همچنین باکس های تزیینی که به دیوار زده می‌شوند.  امکان دارد از جنس ام دی اف باشد.

قیمت ام دی اف

طرز ساخت ام دی اف :

برای ساخت ام دی اف، این محصولی که تنها در شرایط آماده شده آن را می‌بینیم، مراحل بسیاری طی می شود که به اختصار خدمت شما توضیح خواهیم داد.

MDF که از خرده چوب های اضافی درختان بریده شده تهیه می شود،  به دلیل اینکه سایز های مختلفی از خرده چوب درون این ضایعات وجود دارد. ابتدا عمل جداسازی اتفاق می‌افتد. این کار با ماشین آلات صنعتی و تخصصی انجام می‌شود که در این مقاله نیازی به ذکر آنها نیست.

این ضایعات در صورت نیاز پوست گیری می‌شوند و در ماشین الک ریخته می شوند. در این مرحله چوب هایی که مناسب ساخت ام دی اف نیستند بازیافت می شوند. و در موارد دیگر استفاده می شوند.

بعد از گذر از مرحله پخت و بخار زنی آماده می‌شود. که به مرحله چسب زنی برسند، بعد از چسب زدن به قسمت خنک کاری راهنمایی میشود. در قسمتی که خمیر تخته فیبر آماده می شود باید تغذیه همگن و پیوسته صورت گیرد، در غیر این صورت. کیفیت نهایی ام دی اف آسیب خواهد دید. به منظور اینکه خاصیت جذب آب تخته فیبر را از بین ببرند مرحله ای به نام پارافین زنی وجود دارد، که پارافین را به الیاف اضافه می‌کنند. بعد از آن مرحله خشک کردن طی می‌شود و این مواد به دست آمده سمت دستگاه های پرس و فرمینگ هدایت می‌شود. که الیاف را به صورت ورقه های یکدست و در اندازه و ابعاد مشخص در آوردند. در مرحله آخر تولید تخت فیبر، سمباده زنی اتفاق می‌افتد. که سطحی صاف و یکدست و صیقلی به خود بگیرد.

ویژگی های ظاهری :

  1. دامنه وسیع دانسیته و تولید در ابعاد و ضخامت مختلف
  2. ابزار خوری و ماشین کاری و سمباده زنی و پیچ زنی
  3. ساختار یکنواخت و سطوح صاف
  4. قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف
  5. نبود معایب چوب (گره و …)
  6. قیمت مناسب

ام دی اف دامنه وسیعی از ابعاد را شامل می شود. هم اکنون به تعدادی از این ابعاد اشاره می کنیم: 410×183،366×183، 244×122 و…

این ابعاد در ضخامت های 3،4،8،16 و18 تولید می شود. که ضخامت های 16 و 3 میلیمتر از پر فروش ترین ها هستند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ام دی اف :

طور کلی ام دی اف در مقایسه با چوب های طبیعی. و یا انواع سنگ ها قیمت بسیار مناسب تری دارد. زیرا جزو مصنوعات چوبی به شمار می‌رود،  البته کارخانه های مختلفی در ایران اقدام به ساخت و تولید این محصول کردند که قیمت‌های مختلفی روی محصول گذاشتند. البته این نکته قابل ذکر است که از چارچوب قیمت‌های تعیین شده تجاوز نمی‌کند.

ما مفتخر هستیم که فروشگاهی را به شما معرفی کنیم که تمامی استانداردهای یک فروشگاه مشتری پسند را دارا می باشد، چه از لحاظ کیفیت محصولات و چه از لحاظ قیمت های ارائه شده.

فروشگاه ساکو وود ارائه کننده انواع ورق های ام دی اف و هایگلاسمی باشد. همچنین امکان ارسال بار به سراسر کشور را نیز دارد.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555